Muratbey Gümrüğüne Bağlı LOTUS Antrepo

Muratbey Gümrük Müdürlüğü 1983 yılında Sirkeci Gümrük Müdürlüğü’nün, TCDD İşletme Müdürlüğü’ne hizmet vermesi için Halkalı’ya taşınmasıyla oluşan bir gümrük idaresidir. Halkalı Giriş Gümrük Müdürlüğü olarak faaliyete başlamış, 2000 yılında Halkalı Çıkış Gümrük Müdürlüğü ile 2006 yılında da Halkalı Tekstil İhtisas Gümrük Müdürlüğü ile birleştirilerek faaliyetine devam etmiştir. 

Antrepo nedir?

Antrepo, gümrük mevzuatına tâbi olan malların, gümrük gözetimi altındayken muhafaza edilerek, ilgili dış ticaret işlemlerinin tamamlanabilmesi için gerekli işlemlerin yapıldığı bir depodur.

Gümrük antreposu anlamı nedir?

Firmalar bazı durum ve koşullarda ithalat işlemlerini hemen tamamlamak istemeyebilir. Ürünlerin ithal edilmesi için almaları gereken izin belgesine ait işlemleri tamamlamak veya ürünlerin kusurlu olduğunu fark edip “mahrece iade” adı verilen iade etme işlemini yapmak için zamana ihtiyaç duyabilirler. 

İthal edilecek eşyaları pazarlama aşamasına kadar depolama, paketleme ve etiketleme gibi işlemlere tabi tutmak veya ithal edecekleri eşyanın gümrük vergilerini ödemeyi ve eşyaları serbest dolaşıma alıncaya kadar ertelemek isteyebilirler. Bu ve buna benzer durumlarda eşyaları gümrük antreposuna koyabilirler.

Gümrük antreposu, gümrük gözetimi altında bulunan eşyaların konulduğu, belirli şartları taşıyan açık veya kapalı yerlerdir. 

Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak düsturumuzdur.

Detaylı Bilgi Almak İçin

Muratbey Gümrük Müdürlüğü Antrepo Lotus Lojistik

 

LOTUS ANTREPO

Muratbey Gümrük Müdürlüğü’ ne bağlı antrepo olan Lotus Antrepo, Gümrüklü Genel Antrepo ve Serbest Depo-Lojistik hizmetleri vermekte,  en son teknoloji ile donatılmış tesisinde faaliyet göstermektedir.

Muratbey Gümrük Müdürlüğü’ ne bağlı, Lotus Antrepo Lojistik ve Taş. Dış. Tic. Hiz. Ltd. Şti.  temellerini 2000 yılında İstanbul Şişli’de atmış, 2000-2007 yılları arasında dış ticaret ve taşıma organizasyonları faaliyetlerini yürütmüştür. 7.11.2007 tarihinde tedarik zincirinin bir başka halkası olan depoculuk alanında faaliyet yürütme kararı alarak, Muratbey’de bulanan Lotus tesisleri ile depo ve antrepoculuk alanında ilk adımını atmıştır.

08.2012 tarihinde Hadımköy’de 17000 m2 arazisinde 5.000 m2 gümrüklü depo, 500 m2 tehlikeli madde deposu, 1500 m2 serbest depo ve 100 araçlık tır parkı ile Avrupa standartlarına uygun,  Muratbey Gümrük Müdürlüğü’ ne bağlı antrepo olarak faaliyetimize devam etmekteyiz.

Lotus Antrepo olarak, antrepo ve serbest depolarımızda müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda paketleme, ambalajlama, etiketleme, irsaliye yazma ve sevkiyata hazırlama gibi katma hizmetlerimizi işinde uzman personellerimizle sunmaktayız.

Muratbey Gümrüğüne Bağlı LOTUS Antrepo ile çalışarak,

  • Ana işinize odaklanırsınız,
  • Envanter sayısı ve depo idari yönetim giderlerinde düşüş sağlarsınız,
  • Güvenlik standartlarınızı yükseltir ve riski azaltırsınız,
  • Yatırım maliyetlerinizden kurtulursunuz