Antrepo Bilgileri


Antrepo faaliyetlerine 2007 yılından itibaren başlayan LOTUS ANTREPO her geçen gün siz değerli müşterilerimiz ile birlikte büyümeye devam ediyor. Hadımköy mevkiinde bulunan 17.000 m2 alan üzerine kurulmuş 4.800 m2 Gümrüklü Antrepo, 500 m2 Yanıcı Antrepo ve 100 araçlık park kapasitesine sahip park sahası ile birlikte bugüne kadar sizlere en iyi hizmeti sağlamaktan mutluluk duyduk. Yeni tesisimizde teknolojinin üstün faydalarından yararlanarak bir çok değişiklikte bulunduk. Son dönemler de Müşterilerimizin ASKILI DEPOLAMA isteğini de cevapsız bırakmayarak sizlere de bu hizmeti sunmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

 
Bunlardan bazıları şu şekildedir ;
 

Yeni gerçekleştirmiş olduğumuz ve sitemizde bulunan online işlemler buton’u ile siz sözleşmeli müşterilerimize verilen kullanıcı adı ve şifrenizi girerek bağlı bulunduğunuz seneye ait bütün malzemelerinizin kap, kilo, fatura fiyatı gibi detaylarını inceleme, ilgili malzemeye ait fotoğraflar, sene sonu raporu alıp yük ve maliyet analizinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  

Depomuz 60 tonluk su tankları ile beslenen köpüklü yangın söndürme sistemleri özel duman ve ısı dedektörleri ile donatılmıştır.

  

8 adet Giriş – Çıkış kapısı ile aynı anda 14 aracın tahliyesini gerçekleştirebileceğimiz rampamız hizmete girmiştir.

  

2’si hidrolik olmak üzere 14 adet araç rampası eklenmiştir.

  
Tesisimiz 1’i mobese olmak üzere 46 kamera ile 24 saat kesintisiz izlenmektedir.
 

Depomuzun tamamını saracak şekilde konumlandırılmış havalandırma sistemleri mevcuttur bu havalandırma sistemleri 7 kanal iniş verilip depo zemininde oluşan bütün tozu çekmekte, kimyasal maddelerin genleşmesi sonucu havadana ağır olması sebebi ile yere çöktüğü bilinmektedir. Aynı zamanda genleşen havayıda çekip saatte 8 defa deponun içinde bulunan (23.150 m3) mecut havayı yenilemektedir.

  

Paratoner, Antistatik elektriklenmeye karşı özel topraklama sistemleri ve hem depo personelimiz hemde ziyaretçilerimiz için gerekli iş güvenlik malzemeleri depomuzda mevcuttur.

  

Konusunda uzman kimya mühendisleri, Operasyon Personelleri de aynı zamanda size maksimum fayda ve hizmet sağlamak amacı ile bizlerle işbirliği içerisindedir.

  

Günümüz Şartlarında İthalatçı ve İhracatçılarımızın daha sağlıklı, daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde işlem yapabilmeleri gerekliliği mantığıyla yola çıkarak LOTUS ANTREPO LOJİSTİK ve TAŞIMACILIK HİZMETLERİ DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. çatısı altında profesyonel ekiple tüm hizmetleri ayağınıza getirmek amacındayız.

  

Halkalı Gümrük Müdürlüğüne bağlı Gümrüklü Genel Antrepo ve Serbest Depo-Lojistik hizmetleri için toplam 17.000 m2 alan üzerine kurulu, 2.000 m2 yanıcı ve parlayıcı antrepo 3.800 m2 kapalı alanda Halkalı Gümrük Müdürlüğüne bağlı A-Tipi Genel Antrepomuz ve yine Antrepomuza ait 2.000 m2 Gümrüklü açık saha izni, 1.500 m2 kapalı İthalat-İhracat ve Lojistik organizasyonlarında kullanılabilecek olan kolili ve askılı yükleme-boşaltma, depolama ve lojistik hizmetleri yapılmasına müsait serbest depomuzdan oluşan modern tesisimiz faaliyet göstermektedir.

  

Konusunda uzman İdareci, Depocu ve Operatörlerden oluşan personeli ve tüm depolarda konteynır, kapalı kasa ve tenteli araç tahmil ve tahliyesi, hidrolik sistemlerle donatılmış rampaları ve bu rampalardan her türlü araca girip çıkabilen 5 adet 3,5 ton, 3 adet 2 tonluk kendi öz malımız forkliftler, bu forkliftlere yardımcı diğer transpaletler ile bu ekipmanları kullanan uzman personel ve idareciler ile hizmet vermekteyiz.

  

Tesisimiz 24 saat güvenlik görevlileri ve güvenlik sistemleri ile kontrol edilmektedir. Aynı zamanda yoldan gelen veya gemiden inen Tır ve Konteynır araçları için yapılan park alanımızda bu güvenlik sistemimizden yararlanabilmektedir.

  

Telekomünikasyon ve telsiz imkanları ile donatılı deneyimli Gümrük personeli ile İthalat ve İhracat işlemlerinizde hızlı ve düzenli olarak servis vermekteyiz. Aynı zamanda evrak sirkülasyonunu hızlandırmak amacı için Halkalı gümrüğünde bir ofisimiz, iki binek araç ve 2 motosikletli kurye ile evrak dağıtımı yapmaktayız.

  

Tesisimiz her an sigorta güvencesiyle her türlü teminat altında olup yangın sigortası, 3. şahıs mesuliyet sigortası, depoculuk yasal sorumluluk kapsamındadır.

Lotus Yanıcı Antrepo Lojistik ve Taş. Hiz. Dış Tic. Ltd. Şti.